Studio Mohs ile Tanışın

Studio Mohs, yaşam alanlarında farklı tasarım deneyimlerini araştıran İstanbul merkezli bir yaratıcı tasarım stüdyosudur. Çalışmalar, eski malzemeyi modern tarzla birleştiren, sade bir estetik yaratan, çoğunlukla temel şekillerden ilham alan mobilya ve dekoratif ürünleri içermektedir.

Zeynep Saz

Kurucu & Mimar

Laçin Bezirci

İç Mimar

Hikayemiz

Yolculuğun temeli mermer ve doğal taşa olan yakınlıkla gelişti ve buna bağlı olarak taşların sertlik ve dayanıklılık ölçü birimi olan “Mohs Sertlik Skalası” bu tasarım stüdyosuna ismini vermiş oldu. Uzun yıllar boyunca mermer sektöründe “Demirtaş Maden Mermer” olarak üretim ve ocaklarda edinilen tecrübe mermerin en iyi kullanım şekli olan mobilya, dekoratif ürün ve iç mekân tasarımına evirildi. Alanya’daki mermer fabrikasında el işçiliği ile üretilen heykelsi ve tamamen mermerden oluşan sehpa tasarımları ile, doğadan yaşam alanlarımıza uzanan yolculuk başlamış oldu.

Malzemeler

Studio Mohs’un kullandığı malzemelere yakından bakın.

Yeşil Diyabaz

Alanya- Demirtaş ocağından çıkarılan, literatürde dolerit ve mikrogarbo olarak da bilinen Diyabaz; yüksek sertliğe sahip volkanik bir taştır. Yapısal olarak granit ve bazalt taşına yakındır. Orta renkli bazalt taşı ile kristalleşmeden kaynaklanan ince kapanımları ile yeşil ve homojen bir renk ortaya koyar. Sert iklim ve gerilme koşullarına son derece dayanıklı olan bu taş dış mekân kullanımları için uygundur. Uzun ömürlüdür ve kullanıldıkça solma çatlama gibi sorunlar yaşamaz. Dekoratif obje, iç-dış mekân mobilyaları ve heykellerde de kullanımı mevcuttur.

Sky Blue

Alanya-Gazipaşa yakınlarından çıkan Sky Blue mermeri beyaz zemin üzerine turuncu-yeşil ve gri-mavi damarlar içerir. Farklı kesim tekniklerine bağlı olarak değişen renk ve desenler verebilir. Yarı saydam bir mermer olup, ışık geçirgenliği sağlamaktadır. Sky Blue iç mekân uygulamaları, masa sehpa tasarımları, aydınlatma ve dekoratif ürünler için tercih edilen bir mermerdir.

Golden Night

Alanya-Gazipaşa yakınlarından çıkan Golden Night mermeri siyah zemin üzerine beyaz ve altın rengi damarlar barındırır. Farklı kesim tekniklerine bağlı olarak değişen renk ve desenler verebilir. Siyah- beyaz ya da altın seleksiyonları bulunabilmektedir. Eşsiz desenleri ile adeta doğal bir sanat eseridir. Golden Night iç mekân book-match uygulamalarında ya da masa ve sehpalarda tercih edilen bir mermerdir.

Toros Black

Alanya Demirtaş yakınlarından çıkarılan Toros Siyahı mermeri siyah zemin üzerine beyaz damar geçişleri ve zaman zaman hafif kahve tonları barındırmasıyla iç mekân tasarımlarında aranan bir üründür. Farklı kesim tekniklerine bağlı olarak değişen renk ve desenler verebilir. İç mekân zemin ya da duvar uygulamalarında ve masa sehpa tasarımlarında sıklıkla kullanılır.

Meşe (Doğal / Siyah)

Dünya’nın her bölgesinde yetişen meşe ağacı 20 farklı türüyle ülkemizde de yetişmektedir. Çoğunlukla Marmara bölgesindeki ormanlarda bulunmaktadır. Oldukça dayanıklı bir ağaç olan meşe sık dokuya sahip olmasından dolayı uzun ömürlü bir materyaldir. Mobilyalar için en çok tercih edilen ağaç türlerindendir.